Modüler Blok Yüzeyli Donatılı Duvar

MODÜLER BLOK YÜZEYLİ DONATILI DUVAR

Donatılı Duvar imalatları dik yüzeyli olarak yapılacak ise ön yüzeye rijit özellikli bir kaplama elemanı kullanmak gerekmektedir. Genelde modüler blok, prekast beton(Toprakarme) ve taş kaplama kullanılır. Kullanılan kaplamanın özelliğine göre çok çeşitli duvar görüntüleri oluşturmak mümkün olmaktadır.
Bahçe duvarları, fabrika sahaları, yol yükseltmelerinde, köprü yaklaşımlarında oldukça hızlı ekonomik ve görsel güzelliği olan çözümler üretiyoruz.
Projenizi birlikte detaylandıralım.

Ön cephenin Toprakarme olarak bilinen prekast panller ile kaplanabilmesi de mümkündür. Beton paneller arkasında konulacak galvanize edilmiş bağlantı elemanlarıyla donatılı duvarın ön yüzeyi prekast panelin şekline göre çeşitli cephe görüntüleri yapıyoruz.

Duvar ön yüzeyinin yaşayan duvar olarak bilinen beton kaplama sistemiyle kaplanmasıyla farklı bir görüntü elde etmek mümkündür.

Taş duvar uygulamasıyla geogrid donatılı duvar birleştirilip daha esnek ve taşduvarın eksiklerini kapatan kompozit bir çalışma yapmakta mümkündür. Böylece daha az taş kullanıp taşın doğal görüntüsünü Duvarınızın yüzeyine taşıyabilirsiniz.